2018 Kış Sokak Modası

Soğuk kış günlerinde sürekli aynı tarz mont ve kaban giymekten sıkılan bayanlar için artık oldukça farklı yorumlanmış dış giyim stillerinden bahsedebiliriz. Bu kış eğer modanın önde gelen modellerini üzerinizde taşımak istiyorsanız, özellikle peluş montları tercih etmenizi öneririz. Renk renk koyun postu montlar sezonun en dikkat çekici parçaları arasında çoktan yerini aldı. Ünlülerin de üzerinde sıkça görebileceğiniz peluş montların yanı sıra benzer bir görüntüye sahip shearling montlar da oldukça fazla tercih edilen modeller arasında bulunuyor.

Moda 2018 yılında aslında her yıl olduğu gibi yine eskiye özlemin yeni yorumlarıyla karşımıza çıktı. Özellikle manto modasını yeniden gündeme getiren akım, modanın kalbinin attığı Paris, New York gibi şehirlerden başlayarak yayılmaya devam ediyor. Palto renkleri ise haki, kahve, lacivert gibi renklerin yanı sıra, ekoseli, çizgili ve daha pek çok yorumla karşımıza çıkıyor.

Peki kalın peluş montlar, uzun paltolar giydiğimizde nasıl çanta modelleri tercih etmek gerekir? Özellikle hareketlerinizi kısıtlamaması açısında peluş montlarla sırt çantası kullanımını önermiyoruz. Şişme montlarla rahat kullanılabilen sırt çantaları, tüylü montlarınızı deforme edebileceği gibi kullanımı da kolay olmayacaktır. Aynı şekilde omuz çantası da sizi rahatsız edebilecek bir başka model. Bu tür montlar giydiğinizde çapraz çanta ya da el çantası modelleri en rahat kullanım kolaylığı sunacak modeller arasında yer alır. Paltolarla ise yine çapraz ve omuz çantası kullanımı uygun olabileceği gibi el çantası da görünümünüze ayrı bir şıklık kazandırabilir. Özellikle New Carmen el çantası modelleri bu sezon paltolarla kullanıldığında oldukça dikkat çekici bir şıklığı yakalamanızı sağlayacaktır.

Farkonda

Moda Ekibi