Sonbaharda Sokak Stili

Havaların serinlemesi ve yağmurların başlaması ile birlikte sokak stili de mevsime uygun bir değişim yaşıyor. Serin havalarda bile tarzından ödün vermek istemeyenlerin seçimleri neler oluyor göz atalım.

Havalar güzel olduğunda kendi stilinizi yansıtmak adına çok sayıda seçeneğiniz olurken, olumsuz hava koşullarının başlamasıyla birlikte stilden ziyade soğuklardan korunmaya yönelim artıyor. Ancak böyle durumlarda bile tarzınızı yansıtacak bazı detaylar oldukça işinize yarayacaktır. Özellikle sonbahar ile birlikte başlayan yağışlar, trençkotları, şemsiyeleri, su geçirmez çantaları ve daha pek çok farklı aksesuarı gün yüzüne çıkarır.Günlük kıyafetinizin üzerine giyeceğiniz bir yağmurluk ile bütün havanızı değiştirebileceğiniz gibi, elinize alacağınız bir şemsiye de sizi hem korurken hem de stil sahibi olmaktan alıkoymayacaktır. Yeni sezonda yine moda olan şeffaf yağmurluk ve şemsiyeler en önemli aksesuarlarınız arasında yerini alacak. Tabi kendinizi yağmurdan koruduğunuz gibi çantalarınızı da ıslanmaktan korumanız gerekmekte. Kendinize hemen bir su geçirmez çanta edinmenizde fayda var. Aksi halde şiddetli bahar yağmurlarında çantanızdaki tüm malzemelerinizin ıslanması kaçınılmaz.

Sonbahar renkleri ise yine çok çeşitli. Tabalar, hakiler, lacivert ve siyah vazgeçilmez renkler olarak tüm çanta, cüzdan ve aksesuarlarda karşımıza çıkıyor. Kıyafetlerinizi kombinleyebileceğiniz bordo çanta ve aksesuarlar da yine sonbaharın gözde renkleri arasında. Özellikle kullanım kolaylığı ve şemsiye ile birlikte sizi yormayacak olması nedeniyle bordo sırt çantası bu sezonda alışveriş listenizin en başında yer almalı. Aynı şekilde taba renk çanta modelleri de değerlendirmeyi hak ediyor. Zira sonbaharın ardından gelecek olan kış mevsiminde de taba çanta en iyi kurtarıcılarınızdan olacak.

Farkonda

Moda Ekibi