Çanta seçimi nasıl olmalı? İşte bayanlara öneriler!

Kadın çanta ve cüzdan modelleri o kadar geniş bir yelpazeye sahip ki çoğu zaman haklı olarak çanta seçimi konusunda zorlanabiliyoruz. O zaman çanta seçerken dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda önerilerimize kulak verin.

Öncelikle bilinmesi gereken birinci kural şu! Ne giyerseniz giyin hangi çantayı kolunuza takarsanız takın, siz kendinize yakıştırarak "bu tam bana göre" imajına bürünmezseniz, en tarz kıyafetle takacağınız en şık çanta bile uyumsuz gibi görünebilir. Bu nedenle öncelikle ne yapıyoruz? Çantamız konusunda kendimize güveniyoruz ve "ben yaptım oldu" diyoruz. Sizi eleştirenler mutlaka olacaktır ancak unutmayın ki onlar en trend çantayı bile kombinlemiş olsanız yine konuşacaklar. Bu yüzden aldırmayın!

Gelelim çanta seçimi nasıl olmalı sorusuna... Öncelikle giyeceğiniz kıyafetin ve gideceğiniz yerin önemi büyük. Abiye kıyafet üzerinizde ve bir düğüne gidiyorsanız, omuz askılı sıradan bir çarşı pazar çantası kesinlikle uygun olmayacağı gibi, pikniğe giderken taşlı, pullu, sabit formlu bir el çantası da uygun düşmeyecektir. Artık çantalar her ne kadar kategorize edilemez şekilde farklı form ve tarzlara bürünmüş olsalar da yine de girdiğiniz ortamda bağıran bir çanta hemen fark edilir. Ancak pullu, payetli en trend sırt çantalarını bunların dışında tutmak gerek. Zira onlar günlük kıyafetinizle birlikte oldukça şık bir görüntüye bürünmeniz için neredeyse olmazsa olmazlar arasında.

Çanta rengi konusunda gelince. Bir kadının gardırobunda bulunması gereken anahtar parçalar arasında siyah, lacivert renk çantaların yanı sıra hemen her kıyafet ve ayakkabıyla kombinlenebilecek vizon, gold ve gümüş renkler olmalıdır. Göreceksiniz ki bu renk çantaları klasik siyah çantanızdan daha sık kullanacak ve her kıyafetinizle uygun olmasından büyük mutluluk duyacaksınız. Farkonda sayfalarında sizler için bol bol gümüş, gold ve vizon çantalara ulaşabilirsiniz.

Farkonda

Moda Ekibi