İptal, İade, Değişim

HİÇBİR ÜCRET ÖDEMEDEN İADE
Farkonda.com mağazasından aldığınız ürünleri kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde iade edebilirsiniz. İade işlemlerinde tarafınıza herhangi bir kargo bedeli yansıtılmaz. İade masrafları tarafımızdan karşılanmaktadır. İade işleminde Farkonda.com’dan kargo aracılığıyla ürününüzle birlikte ulaştırılan hediye ve kampanyalı yan ürünleri, promosyonları da olduğu haliyle iade etmeniz gerekmektedir.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR
Ürün satış ekranlarında "iade edilemez" ibaresi bulunan ürünlerin hiçbir şekilde iadesi mümkün değildir.

İADE İŞLEMLERİNDE MÜŞTERİ TARAFINDAN İZLENECEK SÜREÇ

1. Ürünlerle birlikte gelen fatura nüshasındaki iade formunu doldurunuz.
2. Doldurulmuş formu da içeren ürün paketini Yurtiçi Kargo'yu adresinize çağırarak ya da en yakın Yurtiçi Kargo şubesine ulaşarak iade ediniz.
3. İade işlemi yaptığınıza dair musterihizmetleri@farkonda.com adresine bir e-posta gönderiniz. E-posta içeriğinde sipariş numarasının bulunmasına dikkat ediniz. Canlı destek hattı aktif durumda ise bu isteğinizi çevrimiçi destek uygulamasından da Müşteri Temsilcimize bildirebilir ve işlemlerde size yardımcı olmasını talep edebilirsiniz.
4. Teslimatta ödeme seçeneğiyle yaptığınız alımlardan sonra iade işlemi yapılması halinde yaptığınız ödemeyi geri alabilmeniz için iade bildirimi yaptığınız e-posta gönderiminde hesap numaranızın da olması gerekmektedir.

İADE İŞLEMLERİNDE FARKONDA.COM SÜRECİ
1. Gönderdiğiniz ürünler farkonda.com tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı, aksesuarları, faturası kontrol edilecektir.
2. İade işleminin onaylanması durumunda, kredi kartı ile yaptığınız ödeme 1-4 iş günü içerisinde iade edilecektir.
3. Taksitli çekimlerde iadeler de taksitli olarak yapılmaktadır.
4. Geri gönderdiğiniz ürünlerin iade koşullarına uygun olmaması durumunda ilgili ürünler adresinize ücretsiz kargo ile tekrar gönderilecek ve iade işlemi uygulanmayacaktır.

5. Teslimatta ödeme ya da banka havalesi ile yaptığınız ödemeler iade süreci tamamlandığı gün mesai saati bitimine kadar bildirdiğiniz banka hesabına transfer edilecektir. Bu ödemelerin yapılabilmesi için hesap numaranızı sistemimize üye olurken kullandığınız e-posta adresi üzerinden, Adınız-Soyadınız, Cep telefonu numaranız ve iade işlemi yaptığınız sipariş numaranızı içeren bir e-posta göndermeniz gerekmektedir.

Bilgilerde tutarsızlık olması durumunda iade süreci durdurulacaktır.

Önemli Not: Kargo ücreti ödemeden iade işlemi yapmak için sadece anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi Kargo ile gönderim yapılması gerekmektedir.